Kurumsal

Pleksi Kapak İzmir olarak İzmir Yenişehir Gıda Çarşısında hizmet vermekteyiz. Direk imalatçı olarak firmamızda uygun fiyata;

  • Pleksi Kapak 
  • Pleksi Kutu

Yöresel teşhir ürünleri, baharat, bal, kuruyemiş ve şeker gibi yöresel ürünlerin satıldığı yerlerde kullanılan malzemelerdir. Yöresel teşhir ürünleri denilince akla gelen ilk şey, bu yöresel ürünlerin dükkanlarda nasıl sunulduğudur. Yöresel ürün dükkanlarında ürünler pek çok farklı şekillerde müşterilere sunulabilir. Kimisi süslü kapaklı kutularda sunulurken kimisi pleksi kutularda sergilenir. Hangi şekilde sunulacağına ise yöresel ürünleri satan bu dükkanın sahibi, kendi zevkine ya da dükkanın temasına göre karar verecektir.

Yöresel teşhir ürünleri denilince akla pek çok şey gelebilir. Genellikle bu yöresel teşhir ürünleri, lokman hekimler gibi dükkanlarda da oldukça fazla kullanılmaktadır. Erzincan Mandıralar, Karadeniz ürünleri satan dükkanlar, lokman hekimler ve diğer yöresel ürünlerin satıldığı yerlerde bu yöresel teşhir ürünlerine sık sık rastlanır. Yöresel teşhir ürünleri, bu dükkanlar için olmazsa olmazdır. Çünkü baharat, bal ya da kuruyemiş gibi ürünler başka türlü satılması ve saklanması oldukça zor olabilir.

Pleksi ve cam şeker kavanozları, aynı zamanda kuruyemişler ve doğal otlar için de kullanılabilecek ürünlerdendir. Ahşap kovalar gibi plastik ve cam kavanozlar da boy boy üretildikleri için oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca cam kavanozlar, içerisinde bulunan ürünleri daha uzun süre saklayabilme özelliğine sahiptir. Çünkü cam kavanozlar, ürünlerin uzun süreli saklanması için en sağlıklı tercih olacaktır.

Ahşaptan üretilmiş petekler, bal peteklerinin müşterilere şık bir şekilde sunulması için biçilmez bir kaftandır. Bu sebeple yöresel ürün satan dükkanlar bu ahşap petekleri çok tercih etmektedir. Ayrıca bu ahşap petekler, içerisine herhangi bir ürün koyulmadan yalnızca dekoratif amaçlı da kullanılabilir. Bu şekilde de oldukça şık bir görünüm elde edilebilir. Aynı şekilde içerisine bal, pekmez ve tahin koyulabilecek musluklar da şık bir görünüm için kullanılabilir. Ya da amacına uygun olarak içerisine bal, tahin ve pekmez koyularak bu ürünlerin satışı da yapılabilir.

Yöresel ürün satan dükkanlar, bu yöresel teşhir ürünleri olmadan ürünlerinin saklamaları ve satışını yapmaları oldukça zordur. Bu sebeple bu teşhir ürünlerinden kendi dükkanlarına en uygun ebatlarda ve en uygun desen ve modellerde olanlarını tercih etmektedirler. Yöresel ürün dükkanlarının en çok tercih ettiği ahşap kovalar ve cam kavanozlar, bu dükkanlar için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle sitemizdeki yöresel teşhir ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.