Kurumsal

Pleksi Kapak İzmir olarak İzmir Yenişehir Gıda Çarşısında hizmet vermekteyiz. Direk imalatçı olarak firmamızda uygun fiyata;

  • Ahşap Kovalar
  • Pleksi Kapaklar
  • Ahşap Kova Stantları
  • Doğal Ahşap Dekor Ürünleri 'ni piyasada ki en iyi fiyata bulabilirsiniz.

Yöresel teşhir ürünleri, baharat, bal, kuruyemiş ve şeker gibi yöresel ürünlerin satıldığı yerlerde kullanılan malzemelerdir. Yöresel teşhir ürünleri denilince akla gelen ilk şey, bu yöresel ürünlerin dükkanlarda nasıl sunulduğudur. Yöresel ürün dükkanlarında ürünler pek çok farklı şekillerde müşterilere sunulabilir. Kimisi süslü kapaklı kutularda sunulurken kimisi plastik ya da cam kavanozlarda saklanmaktadır. Hangi şekilde sunulacağına ise yöresel ürünleri satan bu dükkanın sahibi, kendi zevkine ya da dükkanın temasına göre karar verecektir.

Yöresel teşhir ürünleri denilince akla pek çok şey gelebilir. Genellikle bu yöresel teşhir ürünleri, lokman hekimler gibi dükkanlarda da oldukça fazla kullanılmaktadır. Erzincan Mandıralar, Karadeniz ürünleri satan dükkanlar, lokman hekimler ve diğer yöresel ürünlerin satıldığı yerlerde bu yöresel teşhir ürünlerine sık sık rastlanır. Yöresel teşhir ürünleri, bu dükkanlar için olmazsa olmazdır. Çünkü baharat, bal ya da kuruyemiş gibi ürünler başka türlü satılması ve saklanması oldukça zor olabilir.

Yöresel Teşhir Ürünlerinin Kullanım Amaçları Nelerdir

Yöresel teşhir ürünlerinin ürün yelpazesi oldukça geniştir. Bu ürün yelpazesinde yer alan ürünlere örnek olarak: plastik ve cam şeker kavanozları, bal, pekmez ve tahin için pleksi musluklu kavanoz, büyük ahşap kovalar, ahşap petekler örnek verilebilir. Tüm bu ürünler, bir yöresel ürün dükkanı için olmazsa olmaz olan ürünlerdendir.

Büyük ahşap kovalar, ister doğal ahşap ile kaplanarak, ister ceviz ağacı deseni ile kaplanarak, ister de yöresel kumaşlarla kaplanarak farklı havalara sokulabilir. Genellikle yöresel ürün dükkanlarında doğal ahşap görünümlü kovalar sık sık tercih edilmektedir. Çünkü bu kovalar, boy boy olarak üretildikleri için her türlü yöresel ürün için kolaylıkla kullanılabilmektedir. Kuruyemişten baharatlara, kuru meyve ve sebzelerden doğal otlara kadar pek çok ürün bu ahşap kovalarda saklanabilir ve müşterilere sunulabilir. Bu ahşap kovaların daha göz alıcı ve daha otantik durması için ise yöresel kumaşlarla kaplama da yapılmaktadır. Bu şekilde ürünler ve dükkanın içerisindeki ahenk müşterilere daha çekici gelmektedir. Bu sebeple ahşap kovaların yöresel kumaşlar ile kaplanması da oldukça fazla tercih edilmektedir.

Plastik ve cam şeker kavanozları, aynı zamanda kuruyemişler ve doğal otlar için de kullanılabilecek ürünlerdendir. Ahşap kovalar gibi plastik ve cam kavanozlar da boy boy üretildikleri için oldukça fazla tercih edilmektedir. Ayrıca cam kavanozlar, içerisinde bulunan ürünleri daha uzun süre saklayabilme özelliğine sahiptir. Çünkü cam kavanozlar, ürünlerin uzun süreli saklanması için en sağlıklı tercih olacaktır.

Ahşaptan üretilmiş petekler, bal peteklerinin müşterilere şık bir şekilde sunulması için biçilmez bir kaftandır. Bu sebeple yöresel ürün satan dükkanlar bu ahşap petekleri çok tercih etmektedir. Ayrıca bu ahşap petekler, içerisine herhangi bir ürün koyulmadan yalnızca dekoratif amaçlı da kullanılabilir. Bu şekilde de oldukça şık bir görünüm elde edilebilir. Aynı şekilde içerisine bal, pekmez ve tahin koyulabilecek musluklar da şık bir görünüm için kullanılabilir. Ya da amacına uygun olarak içerisine bal, tahin ve pekmez koyularak bu ürünlerin satışı da yapılabilir.

Yöresel ürün satan dükkanlar, bu yöresel teşhir ürünleri olmadan ürünlerinin saklamaları ve satışını yapmaları oldukça zordur. Bu sebeple bu teşhir ürünlerinden kendi dükkanlarına en uygun ebatlarda ve en uygun desen ve modellerde olanlarını tercih etmektedirler. Yöresel ürün dükkanlarının en çok tercih ettiği ahşap kovalar ve cam kavanozlar, bu dükkanlar için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle sitemizdeki yöresel teşhir ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz.